IBO

Bardzo dziękujemy za głosy oddane na nasz projekt w Iławskim Budżecie Obywatelskim. Dwie Wyspy. Ponad 200 osób poparło nasz projekt. Pod względem punktów jesteśmy na ósmym miejscu wśród 14 projektów. Jeśli chodzi o ilość głosujących na nasz projekt to jest miejsce szóste. Kilka słów komentarza znajdziesz tutaj: https://kurpiecki.blogspot.com/2019/12/i-po-ibo.html

IŁAWSKI BUDŻET OBYWATELSKI - NASZ PROJEKT

Projekt nr 17: Dwie Wyspy

Ten projekt to gwarancja wytyczenia strefy do odpoczynku oraz miejsca, gdzie będzie można aktywnie i nietuzinkowo spędzić czas. Zapraszamy Was na dwie Wyspy – Wirtualnej Rzeczywistości oraz Relaksu.

Pierwsza część projektu to Wyspa Wirtualnej Rzeczywistości, która umożliwi mieszkańcom styczność z nową technologią. Z pewnością będzie dużą atrakcją dla młodych ludzi, ale gwarantujemy, że zainteresuje także dorosłych i zachęci do zanurzenia się w trójwymiarowym świecie wygenerowanym przez komputer. To wrażenie, które zostaje z użytkownikiem na długo, bo na świat w symulacji nie tylko patrzymy, ale możemy wchodzić z nim w interakcje. Wystarczy założyć specjalne gogle, słuchawki i wziąć kontrolery w ręce. Nawet jeśli widzieli to Państwo w telewizji czy internecie, zapewniamy że odczucie tego na własnych zmysłach będzie niezapomnianą przygodą. Wirtualna Rzeczywistość (VR) to nie tylko gry. To również ogromne możliwości edukacyjne oraz terapeutyczne: redukcja lęku wysokości czy lęku przed wystąpieniami publicznymi. No i możliwość poruszania się.

Dzięki Wirtualnej Rzeczywistości możemy zwiedzać inne miasta, muzea czy nawet kosmos; sterować samolotem, uczyć się w ciekawy sposób anatomii czy przeprowadzania operacji. VR to przyszłość i warto, aby zapoznał się z nią każdy mieszkaniec Iławy. Być może niektórzy zajmą się potem profesjonalnym budowaniem światów czy całych aplikacji.

Firma PwC przewiduje, że liczba miejsc pracy, w których będziemy posługiwać się wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością wzrośnie w ciągu 10 lat do 23 milionów!!!Zacznijmy przygodę z VR już teraz, a wśród tych ludzi znajdzie się wielu z Iławy.

Jeżeli Państwo zagłosują za tym projektem, dwa zestawy do Wirtualnej Rzeczywistości będą dostępne bezpłatnie dla każdego w Bibliotece Miejskiej w Iławie. Na równych i jasnych zasadach.

Zapraszamy do głosowania na projekt nr 17. „Dwie Wyspy. Wyspa Wirtualnej Rzeczywistości i Wyspa Relaksu.” (https://ilawa.budzet-obywatelski.org/projekt/7844 )

Można głosować przez internet lub osobiście. Szczegóły tutaj: https://ilawa.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/glosowanie,34

Na poniższym filmie przykładowe zastosowanie wirtualnej rzeczywistości do latania w miastach i nad nimi na Google Earth. Wystarczy założyć okulary.

Druga część projektu dla mieszkańców to Wyspa Relaksu - adresowana jest do osób, które cenią sobie odpoczynek na świeżym powietrzu. Odpoczynek na leżaku czy hamaku wśród drzew, z widokiem na jezioro to jedna z najprzyjemniejszych form regeneracyji. Do tego posłużą solidne drewniano-metalowe leżaki i hamaki rozstawione między Halą Widowiskową a Amfiteatrem oraz w kilku innych wybranych miejscach. Chodzi o hamaki podobne do takich, które już ustawione są w parku za stacją Iława Miasto. Podobne możecie także Państwo obejrzeć wpisując w Google hasła: hamak miejski lub leżak miejski.

Uwielbiamy jeździć do lasu i tam - nad jeziorem, rozłożyć hamak między drzewami. Zapewniamy, że spędzenie czasu w ten właśnie sposób jest bardzo relaksujące i odstresowujące. Dzięki projektowi taka atrakcja będzie na Państwa czekać bezpłatnie w centrum miasta! Ale to nie wszystko!

Wyobraźcie sobie Państwo kolorowe wieczory nad Jeziorakiem. W projekcie uwzględniliśmy również podświetlenie drzew w różnych barwach. To swego rodzaju koloroterapia na hamaku czy leżaku– która nie tylko sprawi, że poczujemy się jeszcze lepiej. Ale także będzie ciekawą atrakcją turystyczną. Już widzimy jakie wrażenie zrobi to na turystach, którzy takie zdjęcia będą wysyłać znajomym, a tym samym promować będą Iławę. Poglądowo może wyglądać to tak jak na stronie instalatora takich systemów z Teheranu. Prawda, że wygląda to bardzo przyjemnie?

Wizualizacja na podstawie zdjęcia hamaku w parku za stacją Iława Miasto. Zdjęcie własne.

Dodatkowe informacje na blogu: https://kurpiecki.blogspot.com/2019/12/projekt-dwie-wyspy-bedzie-gosowany-w.html

Zapraszamy do głosowania na projekt nr 17. „Dwie Wyspy. Wyspa Wirtualnej Rzeczywistości i Wyspa Relaksu.” (https://ilawa.budzet-obywatelski.org/projekt/7844 )

Można głosować przez internet lub osobiście. Szczegóły tutaj: https://ilawa.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/glosowanie,34

Prezentacja projektu Dwie Wyspy w Centrum Aktywności Lokalnej. Iławski Budżet Obywatelski 2020.

Trochę od innej strony niż w opisie. Kilka zdań na temat idei która stoi za tym projektem. Wizualizacja koloroterapii na hamakach nad Jeziorakiem. O Wirtualnej Rzeczywistości i Awatarach. I o tym żeby zapewnić ludziom w Iławie inspirację, szansę na rozwój i narzędzia do tego.

I na koniec najważniejsza część projektu. Interfejs mózg-komputer, który zostanie zakupiony po to, aby wszyscy chętni mogli eksperymentować i posterować swoim umysłem komputer, ramieniem robota czy dronem. Być może wkrótce takie urządzenia będą wykorzystywane w symulacjach VR, a kiedyś zastąpią myszkę przy pracy z komputerami. Zestaw pozwoli na rozwój zainteresowań wśród młodzieży badaniami nad mózgiem, umysłem, psychologią i sztuczną inteligencją - czyli dziedzinami zbliżonymi do kognitywistyki. Mamy nadzieję, że urządzenie przyda się kilku osobom do prowadzenia własnych badań. To będzie wstęp do zrobienia Iławy miastem przyjaznym nauce. A może kiedyś miastem z własnym uniwersytetem, prowadzącym badania na światowym poziomie.

Zapraszamy do głosowania na projekt nr 17. „Dwie Wyspy. Wyspa Wirtualnej Rzeczywistości i Wyspa Relaksu.” (https://ilawa.budzet-obywatelski.org/projekt/7844 )

Można głosować przez internet lub osobiście. Szczegóły tutaj: https://ilawa.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/glosowanie,34