ZAPYTAJ KANDYDUJĄCYCH

IŁAWSKIE PRAWYBORY 2023

ZAPRASZAM NA AKTUALNĄ STRONĘ PROJEKTU IŁAWSKIE PRAWYBORY 2023:


Strona poniższa nie jest aktualizowana od 12.08.2023

Zapytaj osoby kandydujące do Parlamentu. 

Zero polityki – konkretne sprawy Iławy i okolic. Weź udział w Iławskich Prawyborach.

Zwykle wybieramy osoby do Parlamentu na podstawie preferencji politycznych i programów ogólnopolskich. Ale możemy także wybrać tych, którzy zadeklarują KONKRETNE wsparcie dla naszego regionu. Zapytajmy ich co chcą zrobić, czy poprą nasze projekty, i w jaki sposób.

Wybierzemy najlepszych w głosowaniu podczas Iławskich Prawyborów ( jedna osoba do Senatu, jedna do Sejmu). Dzięki tej rekomendacji mieszkańcy Iławy otrzymają informację na kogo najkorzystniej jest głosować, a kandydujący mogą liczyć na zwiększenie swoich szans w wyborach. Coś jak wspólny kandydat/kandydatka mieszkańców Iławy i okolic.

Masz pomysł na rozwój Iławy lub projekt, który nie wpisuje się w wąskie ramy pomysłów wspieranych przez urzędy, samorządy, itp. ? Popierasz pomysły/projekty kogoś innego? Zapytaj kandydatów czy będą je wspierać.

Wyślij nam swoje pytania do kandydatów i kandydatek do Sejmu/Senatu, a my je opublikujemy i wyślemy do nich. Formularz jest na dole strony. 

Lista pytań jest pod linkiem (dodaliśmy, na początek trzy własne): Pytania do kandydatów 


Wyniki głosowania będą rekomendacją dla mieszkańców Iławy do głosowania w wyborach na zwycięzcę. Głosowanie na wspólnie wybraną osobę zwiększy jej szansę w wyborach (głównie przy wyborze senatora)Pamiętajmy, że kandydaci do parlamentu konkurują w ramach swojej listy o zwycięstwo. Nie zawsze jest tak, że kandydat z wyższym numerem startowym wygrywa. Jeśli kandydat z dalszego miejsca zbierze więcej głosów, może wejść do Sejmu, zamiast jedynki czy dwójki, itp. https://mamprawowiedziec.pl/czytelnia/artykul/kolejnosc-na-listach-nie-zawsze-jest-decydujaca Dlatego zależy im na głosach wyborców.

Dodatkowe zasady: Wszyscy kandydaci otrzymają te same pytania. Od momentu przesłania nam pytania do chwili publikacji może minąć trochę czasu. Powtarzające się pytania i projekty mogą być łączone przez nas w jedno. Pytań politycznych nie publikujemy, tylko konkrety, projekty, pomysły dotyczące Iławy i okolic. Nie ważne kto z jakiej partii kandyduje. Raczej nie będziemy podawać nazw partii, tylko imiona i nazwiska * . Nadchodzące pytania publikowane będą na górze strony, w kolejności przesyłania. Przy zbyt dużej ilości pytań, zastrzegamy na koniec możliwość selekcji i stworzenia listy pytań uznanych przez nas za najciekawsze/najważniejsze. E-maile zbierana są przez swuj.pl na potrzeby komunikacji w ramach tej akcji. Można podać fikcyjny  e-mail ale w takiej sytuacji nie będziemy mogli się kontaktować. Szczegóły akcji będą dopracowywane. Niestety czas i środki mamy ograniczone, weźcie to pod uwagę. 

Ostatnio kandydowało w naszych okręgach łącznie blisko setki osób. W okręgu sejmowym jest 10 powiatów więc niekoniecznie każdemu będzie chciało zajmować się problemami Iławy i okolic.

Wydawać by się mogło że niektóre pytania powinny być adresowane do samorządów. I będą, w wyborach samorządowych. Warto jednak wziąć pod uwagę że większość pracy samorządu to zadania zlecone. Ma on do dyspozycji około 3% podatków mieszkańców do, w miarę , dowolnego rozporządzania. W wielu sprawach samorząd niewiele może. Tak jak np. w edukacji gdzie samorządowcy zostali pouczeni że oni są od tego żeby w szkołach były ciepłe kaloryfery, a nie od programów nauczania. A poza tym, samorządy lokalne są zadłużone i problemem dla nich jest załatanie dziur w asfalcie. W środku miasta. Od kilku lat. Więc nie będą zajmować się rozwojem i niestandardowymi projektami.

*Być może przy odpowiedziach będą tylko losowo przyporządkowane numery, których przyporządkowanie do nazwisk ujawnimy  dopiero po Iławskich Prawyborach. Pozwoli to na uniknięcie kierowania się sympatiami politycznymi.

Iława . 31.03.2023

A o co chodzi w tym projekcie pod względem filozoficznym, w poniższym materiale.

Krótkie wprowadzenie do idei Iławskich Prawyborów. W studio wirtualnej rzeczywistości.

Porównanie cen w sklepach i zarobków w ofertach pracy, między Iławą a Bonn (Niemcy).