O co chodzi?

O co chodzi z projektem SWUJ?

Tak w skrócie to o to że w pojedynkę jesteśmy zwierzyną łowną dla sprzedawców. Chcemy to odwrócić poprzez wspólne działanie. Dzięki zorganizowaniu się możemy wspólnie uzyskiwać niższe ceny u dostawców i oszczędzać setki, a nawet tysiące złotych rocznie. Tak, każdy z nas. Dzięki uczestnictwie w SWUJ zostanie CI o wiele więcej pieniędzy w portfelu. Możemy też wspólnie zabezpieczać się przed ewentualnymi kryzysami. Stąd właśnie Społeczność Wzajemnie Ubezpieczonych. Co więcej, dzięki organizacji wyrwiemy Iławę z marazmu. Nie wchodząc w politykę ani w struktury samorządowe. Zapisz się już dziś na darmową kartę SWOJA KARTA, na stronie głównej swuj.pl. Na to wystarczy JEDNA MINUTA. Tym ,pozornie małym krokiem, pomożesz w szybszym rozpoczęciu negocjacji z dostawcami i szybciej zaczniesz odnosić korzyści.

<>

Iława jest na jednym z ostatnich miejsc wśród powiatów w Polsce jeżeli chodzi o wysokość płac. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc, pod tym względem w UE.

Ani władze Iławy ani władze regionu czy kraju nie uwzględniają w swoich planach tego że nisko kwalifikowaną siłą roboczą za kilkanaście lat zastąpią roboty. I że te roboty niekoniecznie będą stały w Iławie. Co za tym idzie ludzie po prostu nie będą mieli pracy. A dzieki SWUJ zorganizujemy tutaj uczciwie wynagradzane miejsca pracy.

<>

Jedyne władze które mogą coś z tym zrobić są władze centralne czyli europejskie. Jaka jest szansa że skupią się na naszym, jednym z tysięcy regionów w Europie? Lub że wprowadzą politykę pro rozwojową dla całej Europy? Żadna. Jaka jest szansa że zajmie się tym samorząd, którego uprawnienia są w zasadzie czysto administracyjne + organizacja imprez masowych? Taka jak w poprzednich 30 latach. Bezpiecznie możemy założyć że Iława będzie się jak zwykle wlokła na szarym końcu. Urzędnicy nie mają żadnej motywacji do robienia zmian. Nie mają też zbyt wielu możliwości.

<>

Nie ma wyjścia. O przyszłość Iławy musimy zadbać sami. Dlatego też postawimy głównie na rozwój spółdzielczości, zwiększanie przewagi negocjacyjnej mieszkańców i naukę. Po to, żeby młodzi, ambitni i zdolni ludzie z Iławy nie uciekali. Zorganizujemy, tu wysoko kwalifikowane i dobrze płatne miejsca pracy. Podczas rozwoju projektu SWUJ takie będą powstawać naturalnie. A dalej już będzie z górki. Dlaczego nie zajmą się tym ludzie którzy biorą za pracę pieniądze od Państwa? Choćby dlatego że jeśli zaczną robić coś na poważnie to dostaną po uszach od tych którzy stoją wyżej. Tak żeby im się odechciało. Zaryzykowaliby Państwo swoją karierę i dobrobyt swojej rodziny? No właśnie. Ludzie zależni od władz czy korporacji też tego nie zrobią. Są racjonalni.

<>

W projekcie SWUJ nie będziemy aplikować o pieniądze do rządu, UE, samorządu czy fundacji. Nie dlatego żeby się nie przydały, a z prostego powodu że wymienione instytucje mają cele zwykle sprzeczne z interesem mieszkańców Iławy. Co doskonale ilustruje obecna sytuacja w której zwykłym ludziom zostawia się tylko tyle żeby jakoś przeżyli. Chcemy to zmienić. Na pozyskiwaniu środków łatwo można zrobić karierę ale nie można zbudować niczego co trwale zmieni sytuację ekonomiczną większości ludzi. Wiem doskonale jak się te środki pozyskuje. We wrześniu 2019 byłem na szkoleniu w, którym był to jeden z głównych tematów. Ale nie będziemy tego robić. Niezależność ma wady ale ma jedną przewagę w stosunku do żebrania o grosze z pańskiej sakiewki. Pozostawia wolność do działania. Oznacza to że nie musimy realizować celów tego kto pieniądze "daje".

<>

Projekt SWUJ będzie finansował się sam, a ludzie w nim pracujący będą uczciwie wynagradzani. Gdy tylko zaczniemy działania generujące zyski. Nie można działać inaczej jeśli chce się mieć profesjonalny zespół. Pozwoli to na efektywną pracę dla wszystkich członków projektów. Ludzie w Iławie zaczną się bogacić, a w mieście zacznie się rozwijać działalność naukowa.

<>

SWUJ to działalność nie dla zysku (non-profit). Bez używania publicznych pieniędzy. Naopowiadać wyborcom bajek i potem wydawać publiczne pieniądze, będąc z tych pieniędzy wynagradzanym, to potrafi wielu. SWUJ to koncept dokładnie przeciwny. Pomoże ludziom pieniądze oszczędzać i zarabiać.

<>

Jeśli poświęcisz tylko minutę na zapisanie się na kartę SWOJA KARTA, na stronie głównej to wszystko zacznie się powoli dziać. Pomóż sobie i Iławie swoją JEDNĄ MINUTĄ!

<>

A potem... Potem będzie jeszcze ciekawiej.

Zainteresowanych zapraszam na stronę dotyczącą odleglejszej przyszłości i projektu z nią związanego: https://www.welcomeback.space/polski-strona-g%C5%82%C3%B3wna/aktualno%C5%9Bci , a szczególnie do przeczytania tekstu tam umieszczonego " Walka o Bogów".