GRA

Gry nie zostały zaktualizowane od roku 2022 więc niektórych wskazówek w terenie może już brakować.  

Nowa gra - SZLAK POSZLAK 2 znajduje się pod tym linkiem: gra2 

Instrukcja i regulamin gry SZLAK POSZLAK znajduje się poniżej zagadki.

Rozwiązanie tej zagadki poniżej doprowadzi Cię do punktu startowego i powie Ci co wpisać po "swuj.pl/" aby przejść do kolejnej zagadki.

To najwyższy* punkt w Iławie.

Cyfra 5 ma tu znaczenie.

Trianguł stoi, chociaż stary. 

Obok znajdziesz przeznaczenie,

na kamieniu. Z kwoty dużej

cztery pierwsze cyfry użyj.


Dla ułatwienia dodam że punkt startowy znajduje się po południowej stronie torów i wiaduktu. Przeczytaj zagadkę i pomyśl, popytaj gdzie może znajdować się opisane miejsce. Udaj się tam i poszukaj rozwiązania zagadki, czyli tego co trzeba następnie wpisać po ukośniku na stronie www.swuj.pl/


SZLAK POSZLAK - instrukcja i regulamin.


Gra polega na tym aby na podstawie poszlak zawartych w pytaniach odnaleźć trasę i kolejny jej punkt. Możesz wziąć udział w zabawie w jakimkolwiek terminie.

Wchodzisz na stronę: www.swuj.pl/gra. Czytasz tekst i starasz się znaleźć miejsce, trasę i słowo (lub cyfry), które trzeba wpisać po www.swuj.pl/ (po ukośniku) aby wyświetlić następną zagadkę.

Np. jeśli odpowiedzią jest "404" to wpisujemy w przeglądarkę www.swuj.pl/404: i pojawia nam się kolejna zagadka, z wskazówkami jak dojść do kolejnego punktu, na co zwracać uwagę, czego szukać, itp.

Celem zabawy jest rozrywka podczas spaceru po Iławie. Może traficie w miejsca w jakich jeszcze nie byliście, poznacie nowe tereny.

Może się zdarzyć, że po pewnym czasie znikną z przestrzeni miejskiej niektóre wskazówki. To siła wyższa za którą nie odpowiadamy.

Przy opadach śniegu wyszukiwanie tropów może być trochę utrudnione. Przy leżącym zlodowaciałym śniegu, nawet bardzo. Część trasy przebiega po ścieżce bez chodnika (około 200m) która, podczas niesprzyjającej pogody, może być nieco błotnista i mokra. 

W grze bierzecie udział na własną odpowiedzialność. Twórcy gry za nic nie odpowiadają. Zagadki zostały tak dobrane aby nie były zbyt trudne ale nie wszystko będzie jasne dla każdego. Dlatego w drużynach macie większe szanse na bezproblemowe dojście do celu. Polecamy spacer w ciągu dnia, wtedy punkty w terenie są bardziej widoczne. Gra kończy się w miejscu trochę oddalonym od ścisłego centrum. Trasa do przejścia to około 2,5 km. Gra jest celem samym w sobie, więc nie ma innych nagród i każdy jest zwycięzcą.

Gra powstała jako dodatkowa atrakcja na rodzinny spacer. Jeśli wam też się spodoba, być może zrobimy wydarzenie trochę bardziej zorganizowane.  

Adres alternatywny strony z grą: https://sites.google.com/view/swuj/


* Najwyższy (125,5m, n.p.m. według Geoportalu) - tak umownie bo trochę wyżej położone miejsce jest 200 metrów dalej (125,8m). Jako podpowiedź poniższe zdjęcie tego triangułu na tle gwiazdozbioru Oriona i Byka. Dodam że odnalezienie tego punktu jest chyba najtrudniejszym zadaniem, przynajmniej dla tych, którzy nie bywali często w tej okolicy. Potem już będzie z górki.