Pakiet dla Iławy

Pakiet dla Iławy

Aktualizacja 13.04.2020

Po tygodniowym rozpoznaniu okazało się że pakiet nie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Iławy. Więc, zgodnie z deklaracją zawartą w niżej w tej ofercie, projekt ląduje w archiwum.

Produkcja respiratorów na drukarce 3D

Lokalna waluta - Iławska Korona (IKA), Bank Czasu.

Kupuj w Iławie. Bezpiecznie dostarczymy. Łączenie lokalnych dostawców z klientami

Respiratory - nie spodziewamy się aby były potrzebne. Ale w razie czego powinniśmy być przygotowani. Zbudujemy prototyp według projektu https://www.ventilaid.org/ lub na bazie resuscytatora ręcznego Ambu-Bag https://e-vent.mit.edu To proste urządzenie do zastosowań w wyjątkowych przypadkach. Ventilaid można zbudować z kilku części dostępnych lokalnie a resztę dodrukować w drukarce 3D. Obecnie czekamy aż udostępnią online Projekt 3 i informację o kosztach. Zrobimy zbiórkę na części. Dzięki doświadczeniu w składaniu pierwszej sztuki, szybko będziemy mogli przestawić się na produkcję większej ilości. Tak aby każdy w Iławie mógł czuć się bezpiecznie. Zapraszamy do współpracy inżynierów i majsterkowiczów. Szukamy też kogoś kto użyczy drukarkę 3D. Chcesz działać/pomóc, wyślij maila z dopiskiem „respirator”. Na swuj20MALPISZONgmail.com (oczywiście malpiszona zastąp @ )

Lokalna waluta - Iławska Korona czy o prostu Iławka (IKA). Bank Czasu.

Ograniczenia dotknęły bardzo wielu pracowników i firm. Ludzie tracą pracę i biznesy. Dzięki połączeniu lokalnych klientów i dostawców, rozruszamy naszą ekonomię. Ci którzy nie będą mieli pracy będą mogli wymieniać się usługami czy produktami z innymi. Do tego posłuży nasza lokalna waluta, na początku dostępna tylko online. System oparty będzie na oprogramowaniu cyclos.org . W najbliższych dniach będziemy startować z wersją testową. Żeby jednak działało to sprawnie w długim okresie potrzebujemy osób które interesują się informatyką czy cyberbezpieczeństwem. Na razie woluntariat, a gdy projekt z sukcesem wpisze się w tkankę Iławy będzie to normalna praca.

Tworzenie lokalnej waluty to trudny proces. Sposoby emisji pieniądza są znane (www.rivendellvillage.org/Community-Currency-Guide.pdf ) ale dobranie optymalnego miksu, który najlepiej zrealizuje zakładane cele to spore wyzwanie. Jeśli interesujesz się ekonomią, zapraszamy do kontaktu i współtworzenia systemu. Iławska gospodarka ucierpi więc postaramy się połączyć lokalnych producentów, pracowników z odbiorcami na całym świecie. Możemy to wszystko razem rozruszać. Chcesz działać/pomóc, wyślij maila z dopiskiem „IKA”. Na swuj20MALPISZONgmail.com (oczywiście malpiszona zastąp @ )

Osoby chętne do wymiany dóbr/usług przy pomocy lokalnej waluty prosimy o zapisanie się na nasz newsletter przez formularz na dole strony. Będziemy informować na bieżąco o rozwoju projektu i możliwościach wzajemnej wymiany dóbr i usług.

Kupuj w Iławie. Bezpiecznie dostarczymy. Według najlepszych standardów bezpieczeństwa i procedur wypracowanych przez nas. Na oprogramowaniu cyclos.org również będzie miejsce dla firm chcących sprzedawać mieszkańcom Iławy online. My zajmiemy się bezpiecznym dostarczaniem produktów. Częściowo płatności będą realizowane w IKA. Zapraszamy zainteresowanych dostawców z Iławy i okolic, do kontaktu. Na podane maile z dopiskiem „Dostawy” będziemy wkrótce przesyłać szczegóły. Adres: swuj20MALPISZONgmail.com (oczywiście malpiszona zastąp @ )

Nie mamy żadnego wsparcia urzędów, funduszy czy dużego biznesu. Tak więc realizacja poszczególnych części pakietu zależy oczywiście od zainteresowania społeczeństwa.